Izomerőn azt a képességünket értjük, amellyel az izomzat aktív erőkifejtése révén külső erőket vagy ellenállásokat vagyunk képesek leküzdeni.
Az erőedzés célja és feladata: A komplex módon kialakított erőedzés elősegíti az emberi szervezet sokoldalú és harmonikus fejlődését. Alkalmazása nagyban hozzájárul a magas testi és sportbeli teljesítőképesség kialakulásához és fenntartásához.
Az erő fajtái / Melyik erőképességedet szeretnéd fejleszteni?
- Maximálerő: A legnagyobb izomerő. A maximálerő nagysága függ az izomrostok keresztmetszetétől és az izom intramuszkuláris koordinációjától.
- Gyorserő: Az az erő, mellyel a saját testünket, testrészünket vagy valamely eszközt nagy sebességgel mozgatni tudunk. A gyorserő nagysága függ az intramuszkuláris koordináció és az intermuszkuláris koordináció mértékétől.
- Erőállóképesség: Az izomzat elfáradással szembeni ellenállóképessége hosszantartó és ismétlődő erőbevetés során. Az erőállóképesség függ a maximálerő és az anaerob állóképesség viszonyától.
Az erőedzés egészségmegőrző és teljesítményfokozó hatású. Pozitívan hat az izom-idegrendszer funkcionális teljesítőképességére, légzőrendszerre, szív- és vérkeringési rendszerre és az anyagcser folyamatok működését is előnyösen befolyásolja.
Az erőedzés legfontosabb hatásai:
- Az izomzat alaptónus fokozódik, formálódik az alak (alakformálás)
- Az aktív izomtömeg megnövekedik és a fölösleges zsírtömeg leépül (izomtömeg növelés)
- A kötő- és támasztószövetek megerősödnek és jobban rögzülnek ( feszesebb bőr, narancsbőr nem alakul ki)
- Javul a testtartás (gerincferdülés visszaállítása)
- A testi- lelki képességek, erő, gyorsaság, állóképesség és a mozgékonyság magasabb szintre emelkedik.
Személyre szabott edzéstervvel segítünk elérni az erőnléted, izomzatod fejlesztését!